Kontrafakt

Kontrafakt. Myslim si, že pro fanoušky by stačilo jenom tohle slovo. A to proto, že tohle není jenom slovo.Název KONTRAFAKT už nějakej ten pátek něco znamená. Slovenskou crew z Piešťan tvoří Ego, Rytmus a Aneš a už se dají počítat mezi hip-hopové stálice. Já se vám budu snažit přiblížit, jak tohle vlastně všetko začalo a kde jsou ty kořeny….Takže, Rytmusovi začátky už se sledují tak od roku 91/92 a to když působil v breakový skupině X-BOYZ a to jako tanečník. Začíná rapovat, ale zatím jenom anglický, převzatý skladby. Pomaličku ale začíná rapovat svojí materštinou a jeho parťákem je MONEY G, taktéž z Piešťan.

V roce 1994 se stává prvním z freestylerů a to když potkává Davida ze Senca, který mu dává šanci vystoupit na projektu ZVUK ULICE. Stavá se jeho pravou rukou a vyhrává první freestyle soutěž na Slovensku a to BITKA SLOV. Rytmusovi se to ale nepáčí a tak se po čase vydává na svojí vlastní dráhu. Potkává VECka, kterej jako jedinej v tý době má už vlastní sampler (AKAI MPC). Začíná taky s beatboxem a chodí na koncerty NÁZOV STAVBY a VECka, kde beatuje a taky rapuje. No a pak potkává HAJTOKOVIČE s kterým dá do kupy ŠPINAVÝ HR PRODUKT. Což o to, plány byly veliké, ale ze spolupráce vzniklo pouze pár skladeb a pár těch koncertů. Ega si můžem všimnout až tak kolem roku 96, kdy se nejdřív dostává ke graffitům a pak k rapu. Poznávaj se společně s Aneškou a zakládají crew PRIZRAK.

Na jejich skladby ale časem všichni zase zapomněli, takže moc nadějně to nevypadá. Ego odchází na rok do Kanady. No moc dlouho ho tam nenachali, po 9 měsících je vyhostěn ze země, no samozřejmě kvůli graffitům a vandalismu. Za tu dobu ale nachází ten svůj pravej „štyl“, píše texty…Aneška si kupuje techniku a trénuje a trénuje.A jak vám je jasný, někdy se musej střetnout. Rytmus už má na Slovensku slušné jméno, ale jaksi mu chybí dj…Doslechl se o Aneškovi a už se domlouvá společná schůze, kam Aneš zavede i Ega. Rytmus má dobrej čich na talenty a tak díky jeho kontaktům dostavaj všici první nabídku na koncert. A tak se tvrdě připravují a přinesou s sebou to, co tu ještě do tý doby nikdo nerobil.

Na „ZRAZE BREJKEROV“ v roce 2001 ještě pod názvem „DÉJAVÚ“ odstartují společnou spolupráci. No a jak sami určitě uznáte, není se čemu divit, že díky radikálnímu rapu obou raperů a djingu Aneše, se vystřelili do absolutní špičky Slovenska. A taky si nemůžu odpustit hlášku z jejich stránek: „Ich dobrá povesť sa hneď šíri jak kapavka od nakazenej cigánskej kurvy.“ :)))Nabídky na KF se jenom valej, proráží i do Česka, kde (a to se nemůže opět divit) patřej mezi ty nejoblíbenější vůbec. Koncerty jim získávaj taky důležitý kontakty a možnost prvního rozhovoru do BBARÁKU a hlavně jako první slovenská crew se dostávaj na jeho obálku.

Chlapci makaj a výsledkem je jejich společná nahrávka „PRE VŠETKÝCH SKUTOČNÝCH 2: NAUVŽDY“, s čimž jim pomáhá HAJTKOVIČ a nahrávka se objevuje na výběrovce „FROM AMSTERDAM TO PRAHA“. Získaváj stále víc a víc fanošků a nejvíc si jich získávaj při vystoupeních na velkých akcí, jako třeba HIP HOP KEMP, VINYL nebo POHODA. Na jejich píli nezmění ani fakt, že Ego a Aneš začínaj studovat v Blavě. Ba naopak, koncerujou všude po Slovensku a i ČR. Při vystoupení na premiéře filmu 8 MILE (EMINEM) si jich všímá ROMEO, kterej z nadšení nabízí klukům natočení videoklipu za nízkej rozpočet. Do poloviny roku 2003 maj i vlastní sólové úpěchy, jako například Rytmus, když vybojuje 2. místo na AUSTRIAN BEATBOX CHAMPIONSHIP. A Aneš porazí všechny konkurenty na slovenském finále DJ BATTLE DMC CHAMPIONSHIP.

A je tu sigl DÁVÁ MI. Úspěch. Úspěch a zase úspěch. Skladbu vydává vydavatelství BBARÁK a výše zmíněný Romeo a jeho tým sigl zvýrazní natočením videoklipu. A ani úspěch z videoklipu na sebe nenechá dlouho čekat, 8 týdnů v hitparádě DEKA, jeden z nejhranějších videoklipů na televizi MUSICBOX. Také se jim podaří vyhrát hitparádu na stanici Óčko. To ale není všetko, videoklip slaví uspěchy i na něměcký stanici VIVA, úspěch slaví taky v Anglii, Holandsku, Francii a Polsku.Po rozhodnutí o spolupráci pro SONY MUSIC ENTERTAINMENT začali pracovat na hóóóódně dlouho očekávaném albu.

2004 a na světě je album E.R.A. Hurááá!! Samozřejmě, že slaví úspěch, alb se prodalo tolik, že začínají patřit mezi nejprodávanější interprety na Slovensku a v rapu dosahují takovýho úspěchu, jako se ještě žádné skupině nepodařilo.Takhle KF vyšlapali hezkou cestičku pro další rapové skupiny. Koncertů jak na Slovensku, tak i v Čechách je nespočetně. No a taky díky nim se pomalu odbourává odpor vůči komerci, což je jediná cesta, která má nějakou budoucnost. Přestávaj se odsuzovat spolupráce s velkými vydavatelstvími, videoklipy a rozhovory v médiích. Vždyť čísla mluví za vše a taktéž převrat KF, který tam doposud nebyl.Za zmínku také stojí jejich výhra na udělování cen MUSICBOX AWARDS 2004 a to nejúspěšnější slovenskou skupinu. KF také hostují, například u ORIONA, VECka, GIPSYho, INDYho a WICHe a tak dále.Asi poslední novinkou je vydání Rytmusovy sólovky, která slaví taky úspěch. Album fakt pecka, jenom vřele doporučuji:)

Skupina založena: 1996

314 se líbí, 34 se nelíbí