Fešáci

Skupina "Fešáci" byla založena počátkem šedesátých let minulého století a brzy se stala nejlepší bluegrassovou skupinou v tehdejším Československu. Později začala skupina hrát i jiné styly country hudby. To byl také hlavní důvod její velké popularity nejen v České republice,ale i v dalších zemích východní Evropy.

V tehdejší komunistické éře nebylo vůbec snadnécestovat do zahraničí. V roce 1980 bylo skupině povoleno vycestovat na koncertní turné do USA. Byla tam velice úspěšná.

Skupina dostala spoustu dalších nabídek na koncerty, ale nebylo jí již povoleno další vycestování. V těchto dobách hrála skupina hlavně skladby Boba Dylana, Krise Kristoffersona nebo Johna Denvera a zpívala je převážně v angličtině.

Problémem bylo, že většina obyvatel v naší zemi nerozuměla angličtině a tak musela skupina Fešáci písně překládat do češtiny za co největšího dodržení původního významu. Z těchto důvodů skupina tedy převážně koncertovala v zemích socialistické Evropy - jako v Polsku, Bulharsku a východním Německu.

Později - po tak zvané "sametové revoluci"roku 1989, kdy se svět pro nás také otevřel jako pro každého, vystupovali Fešáci na koncertech v Rakousku, Austrálii, Řecku a na Krétě a dále ve Švýcarsku, Švédsku a Norsku a to vždy s velkým úspěchem.

Hudebníci nicméně začali zvolna stárnout - ale jejich entusiasmus a potěšení ze hry a zpěvu oblíbené "country music" jim zůstaly dodnes. Do kapely přišli i další muzikanti - mladší - a tak posílili skupinu s tím, že se zvuk kapely zmodernizoval ale sound zůstal stejný jako dřív. Skupina pokračovala dále v natáčení v mnoha nahrávacích studiích.

Skupina založena: 1967

25 se líbí, 2 se nelíbí