CocoRosie

Americké hudební duo CocoRosie založily v roce 2003 sestry Sierra Rose Casady (*1980 Iowa, USA) a Bianca Leilani Casady (*1982 Havaj, USA). Název skupiny vznikl podle jejich přezdívek z dětství Rosie a Coco. Jejich hudba je ovlivněna hip hopem a operou. Stylově bývají řazeny k indie rocku nebo freak-folku. Sierra hraje na kytaru, piáno, harfu, kazoo, mladší Bianca zpívá a hraje na dětské hračky, trumpetku, klávesy, perkuse. CocoRosie tvoří a vystupují jako duo, občas s dalším doprovodem, většinou beatboxerem. V letech 2004 - 2006 vystupovaly především v Americe , ale několik vystoupení měli i v Evropě, kde hrály na turné spolu s TV on the Radio, Bright Eyes, Devendrou Banhartem a dalšími.


Skupina někdy bývá spojována s hnutím New Weird America, resp. z něho vycházejícím freak folkem který částečně definoval hudebník Devendra Banhart kompilačním albem The Golden Apples of the Sun, na kterém vedle CocoRosie účinkují mj. Vetiver, Antony, Jack Rose, Iron & Wine nebo Jana Hunter. Samy CocoRosie ale existenci nějakého hnutí popírají, podle nich tyto hudebníky pojí jen to, že se jim líbí podobné věci

Sierra se narodila v Iowě, Bianca na Hawaji, jako třetí a čtvrtá dcera Tiny Hunter a Timothy Casadyho spiritualisty a Waldorfského učitele. Žily kočovným životem se svou matkou, učitelkou (nyní umělkyní), která jim zakazovala hračky, rozhlas i televizi. S partnerem své matky, Brook Medicine Eaglem, trávily prázdiny, na cestách z rezervace do rezervace. Obě dost trpěly rozvodem rodičů, ke kterému došlo, když jim bylo 3 a 5 let. V 15. Bianca odešla z domu a nasedla na autobus směrem San Francisco. Sierra se ve 20. odstěhovala na Montmartre, aby na Pařížské konzervatoři studovala operní zpěv. Bianka zatím studovala jazykovědu a sociologii, a věnovala se svým zálibám, vizuální tvorbě a psaní. Také si v té době pořídila různá tetování.

Roku 2003 Biance došla trpělivost a usoudila, že je čas na změnu. Opustila svůj brooklynský byt a vydala se na cesty, aby se zanedlouho objevila za dveřmi své sestry, se kterou se téměř deset let neviděla. Následující dva měsíce trávili téměř všechen společný čas v nejvíce akustické a odizolované části Sieřřina bytu, v koupelně. Brzo vytvořily dvě hip-hopové nahrávky "Word to the Crow" (nevydané), a svůj debut La maison de mon rêve. Tuto lo-fi nahrávku, původně určenou jen okruhu blízkých kamarádů, nakonec vydal v roce 2004 label Touch and Go Records. Od této chvíle byly sestry Casadyovy téměř nerozlučné.
V roce 2006 natočila holandská televize 50.minutový dokument The Eternal Children v kterém vystupují CocoRosie, Vashti Bunyan, Devendra Banhart a Antony Hegarty.

Jejich hudba se objevila také v reklamách na parfémy Kenzo "Amour" (Good Friday) a na "Into the Blue" od Escada (Not for Sale).Píseň Candyland použil Michel Spinosa ve svém filmu Anna M. (2007)

Bianca a Sierra se z brooklynského bytu přestěhovaly zpět do Paříže. Sierra má další projekt s Matteah Baimem, kapelu Metalic Falcon Podepsali u Voodoo Eros Records, nového labelu založeného Biancou a její obchodní partnerkou Melissou Shimkovitz. Nedávno také otevřely Voodoo Eros Museum Of Nice Items, galerii a umělecký prostor v New Yorku (123 Ludlow St), kde proběhla výstava Biancy (aka Red Bone Slim).


7.května 2007 byly CocoRosie zatčeny, což vedlo ke zrušení zbytku amerického turné.

V červenci 2007 vystoupily v České republice v divadle Archa v Praze a na festivalu Colours of Ostrava.

Skupina založena: 2003

1 se líbí, 0 se nelíbí