5´nizza

5´nizza (Piatnica) jsou dva mladí kluci - Sergej Babkin - "Otec Rodnoj” a Andrej Zaporožec - "San" . Mnoho lidí si myslí, že 5´nizza je ruská kapela (i z jejich textů to tak může vyznívat), ale Sergej a Andrej pochází z Charkova na Ukrajině. K úspěchu jim stačily pouze dva hlasy a jedna akustická kytara.

Hrají něco mezi ska, reggae, trip hopem, můžeme si ale všimnout i elementů jazzu nebo hip hopu. Zpívají, rapují, a občas i provádí beat-box (například zvuky trumpet atd.) - naprosto originálně, zajímavě, naléhavě a vesele, čímž si většinu fanoušků získali hned na první poslech. Dohromady se dali už v roce 1998, ale nebrali to příliš vážně. Až od roku 2002 jim pomáhá manager a mají možnost tak hrát i před větším publikerm.

Současně patří mezi velmi oblíbené skupiny v bývalých státech SSSR a získávají si srdce posluchačů v celé Evropě i za oceánem. Mezi jejich nejúspěšnější písně patří např. Soldat, Netu doma, netu flaga nebo jedinečná verze hymny SSSR. Neobvyklému stylu a úžasné atmosféře jejich skladeb nelze odolat...

Skupina založena: 1998

9 se líbí, 4 se nelíbí